Ovládání a obsluha Webarealu přes API rozhraní.

API (zkratka pro Application Programming Interface) označuje rozhraní pro programování aplikací. Pro vás, jako uživatele systému Webareal to znamená, že vedle standardního způsobu ovládání e-shopu přes administraci, můžete obsluhovat váš internetový obchod také pomocí tzv. API rozhraní.

To má význam zejména při propojení e-shopu s libovolným jiným systémem (například s vaším centrálním skladovým systémem, s dalším e-shopem vytvořeným v jiném systému, s různými marketingovými nástroji...). Chybí vám propojení Webarealu s vaším účetním systémem? Nyní máte možnost vytvořit si vlastní plnohodnotné propojení pomocí API. Možnosti jsou prakticky neomezené a záleží jen na vás, co si s čím budete chtít propojit.


Zvládnete propojení pomocí API sami?

Pokud nejste programátor, tak pravděpodobně ne. Přestože je práce s vlastním API velmi jednoduchá, stále platí, že jde o programování. Vlastní propojení externí aplikace za využití našeho API může provést opravdu pouze programátor (i jakýkoliv externí). A to samozřejmě pouze programátor, kterému přidělíte oprávnění pro práci s vašimi daty.

TIP: Připravujeme tržiště aplikací, kde budou k dispozici na jednom místě různé propojovací funkce, aplikace a další software využívající API. Tyto aplikace zde budou za malý poplatek nabízet externí programátoři pro vaše využití.


K čemu lze API například použít:

získání seznamu zaregistrovaných uživatelů

získání informací o libovolném produktu

smazání nebo úprava produktu

získání informace o objednávce

změna ceny objednávky

smazání objednávky

změna stavu objednávky

smazání nebo změna produktu v objednávce

Dokumentace API
Dokumentaci naleznete ZDE


Limity API

Z důvodu požadavků na bezproblémový provoz našich serverů jsou nastaveny tyto limity:

  • 500 požadavků na API za den : pro standard zákazníka
  • 10.000 požadavků na API za den : pro prémium zákazníka
  • možnost navýšení limitu požadavků: +10.000 požadavků za den navíc = 100 Kč + DPH / měsíc (pouze roční platba)

Funkčnost a rozsah API budeme postupně dle vašich požadavků upravovat a rozšiřovat.