VÝBĚR ČERPADLA

Kalové čerpadlo, ponorná čerpadla, na vodu

Vítejte...

Náš e-shop vám nabízí kvalitní značková kalová čerpadla, čerpadla na vodu, ponorná čerpadla od renomovaných firem jako jsou WILO,HCP PUMP,GRUNDFOS a další produkty,které jsou zárukou kvality pro váš dům,byt,či zahradu.

Vyberte si jakou formou budou vaše čerpadla využívána. Domácí vodárna bez nebo s regulací tlaku v rozvodu,studna pro zásobování vodou nebo zalévání.Sklep,žumpa pro přečerpávání a odčerpávání čisté nebo znečištěné vody.

Pořizujeme čerpadla na vodu

Než se rozhodneme koupit čerpadlo, ze všeho nejdříve si musíme ujasnit, jakou vodu budeme čerpat - zda vodu pitnou, čistou užitkovou, dešťovou nebo splaškovou. Pokud chceme čerpat vodu z jiných než podzemních zdrojů, musíme volit čerpadla na vodu podle stupně znečištění. čerpání říční, dešťové nebo rybniční vody nevyžaduje speciální konstrukci čerpadla na vodu, ale je nutné zabránit vhodným sacím košem vniknutí nečistot jako např. listí, trávy apod. do čerpadla. V tomto případě musí mít sací koš velmi jemnou mřížku.

Kalové čerpadlo

U tzv. kalových čerpadel určených pro čerpání mírně znečištěné vody je sací strana vybavená mřížkou, která propustí jen tak velké nečistoty, které čerpadlem projdou zároveň s čerpanou kapalinou. Tato kalová čerpadla nelze v žádném případě použít pro čerpání splašků.

Ponorná čerpadla

Pro čerpání splašků se používají kalová čerpadla především litinová, nerezová a konstrukcí přizpůsobená především tvarem oběžného kola. V mnohých případech je nutné použít čerpadlo s řezacím zařízením, které hrubé nečistoty nejdříve rozdrtí a potom vyčerpá.Povrchová čerpadla umí čerpat vodu pouze z hloubky 8m. Z větších hloubek musíme použít ponorné čerpadlo. Z technického hlediska tedy zdroj vody rozhoduje. Pokud je výška mezi sáním a hladinou vody menší než 8m včetně ztrát v ležaté části sacího potrubí, volíme vodárnu s čerpadlem na povrchu, v opačném případě vodárnu s čerpadlem ve studni nebo vrtu. Ponorná čerpadla lze použít téměř vždy. Je sice cenově dražší, ale má určité výhody.Pokud chceme čerpat vodu z řeky nebo potoka může být rozhodujícím činitelem vzdálenost našeho pozemku od zdroje vody, protože zde nemusí hrát nejdůležitější roli technické parametry čerpadla, ale zabezpečení proti krádeži. V tom případě je lepší použít povrchové na vlastním pozemku, než ponorné čerpadlo u zdroje vody.

Neváhejte nás kontaktovat,na vaše přání a dotazy vám rádi odpovíme.

YjIwM