slide-1
slide-2
slide-3
slide-4

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.

 

VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI,

i u nás můžete již platit platebními kartami:

MasterCard, MasterCard Electron, Maestro, Visa, Visa Electron, V Pay, Diners Club/Discover a JCB

Na Slovensko zasíláme pouze do Bratislavy prostřednictvím kurýrní služby Messenger.

NOVINKY

Vážení a milí zákazníci, jak jsme slíbili, tak jsme i udělali.

Dovezli jsme pro vás pravou vínovici (brandy) = LOZOVAČU, 2 roky odleželou v dubových sudech. LOZOVAČA má zlatavou barvu, harmonické aroma a v chuti je velmi jemná. LOZOVAČA bude pro vás a vaše přátele tou nejlepší volbu při podávání aperitivu či digestivu během zimního období, a zvláště pak při svátcích vánočních či oslavě Nového roku. Přeji Vám příjemné okamžiky nejen s našimi pálenkami (rakijemi), ale také s našimi dobrými červenými víny.

Houdková Simona, obchodní ředitelka Croatia trade Praha s.r.o.


BRANDY-VÍNOVICE-LOZA-LOZOVAČA

Hroznové víno bylo pravděpodobně první surovinou, z níž se vyráběl líh a z níž byla připravována první ušlechtilá pálenka.

Vinný destilát byl v dávných dobách považován za univerzální lék a za prostředek k prodloužení lidského života.

Výroba vinného destilátu se rozšířila  hlavně ve vinařských krajích, neboť tento způsob zpracování vína se stal vhodným regulátorem konzumace vína a uplatnil se hlavně tehdy, když byla nadprůměrná úroda vinné révy a tomu odpovídající značná produkce vína.

Kromě Francie je vyráběn vinný destilát ve větší míře též v Itálii, Španělsku a Portugalsku. V posledně  jmenovaných zemích se však vyrábí hlavně vinný líh neboli spirit, který se používá k alkoholizování vín určených k vývozu.

V Chorvatsku a Bosně a Hercegovině se vyrábí vinný destilát z vína, protože nadprodukce vína je v některých letech a oblastech značná.

Ráda bych Vám představila naší Lozovaču (rakiju) MEDITERANO, kterou dovážíme z Bosny a Hercegoviny od známého výrobce HERCEGOVINAVINO d.d.o. Mostar, Vinařství Čitluk.

Vinařství Čitluk je známým pěstitelem a výrobcem vína v oblasti Mostaru v Bosně a Hercegovině. Vinohrady se nacházejí podél řeky Neretvy poblíž městeček Čapljina, Počitelj, Čitluk, Mostar. Vinařství Čitluk  vlastní cca 300 ha vinohradů, hlavně odrůdy žilavka, blatina. Vinařství Hercegovinavino jako strategický partner vlastní dalších cca 100 ha vinohradů odrůd žilavka, blatina a vranac. Vinařství Čitluk skupuje v sezóně přebytky úrody ostatních menších pěstitelů a víno zpracovává jak na víno, tak na rakije. Vinařství vyrábí vína, jako jsou Žilavka, Blatina, Cabernet Sauvignon, Vranac, Kameno vino a další, a rakije Mediterano Lozovača, Travarica, Viljamovka, Orahovača, Višnjevac, Lozovača Natura atd.. viz www.hercegovinavino.com.

Pojďme pěkně od začátku:

Brandy je v širším slova smyslu vinná nebo ovocná pálenka. Název brandy pochází z holandského brandewijn, což znamená ohnivé nebo (s)pálené víno.

Obvykle se rozlišují tři kategorie brandy:

hroznová brandy (=brandy v užším slova smyslu) – vyráběná přímo z vinných hroznů nebo vinného moštu ((např. Cognac, Armagnac (oblast ve Francii), Loza, rakije (oblast Balkánu))
brandy z hroznových výlisků (matoliny- slupky, stopky a semena zbylá po lisování vína) – v Itálii zvaná grappa, ve Francii marc, v Chorvatsku a BiH - komovica)
ovocná brandy – vyráběná z ostatního fermentovaného ovoce kromě hroznů (např. calvados, Kirschwasser, slivovice, hruškovice, meruňkovice, malinovice, dřínovice, apod.)

Jemný vinný destilát není ani možno získat z vín, které kvasily na matolinách, tedy především z vín červených, neboť takový destilát má vždy příchuť po matolinách. Z takzvané matoliny plné slupek, semínek a často i větviček, se vyrábí italská grappa.

Všeobecně je tedy možno říci, že k výrobě cognacu případně brandy (lozy, rakije), se především hodí bezvadná, čirá a zdravá bílá vína. Kvalitu destilátu ovlivňují i odrůdy vinné révy a jejich kvalita. Pro dosažení kvality jemného vinného destilátu musejí být vybrány kvalitní hrozny. Bylo by omylem se domnívat, že jakékoliv poškozené, a tedy neprodejné víno, se může úspěšně zpracovat na brandy (vínovici).

Lozovača MEDITERANO

Lozovača Mediterano se vyrábí z několika druhů vinné révy, mezi kterými převažuje odrůda Muškat Hamburg, který destilátu dodává specifickou vůni a chuť.

Vinné hrozny se hned po sklizni podrtí (s citem rozemelou), velmi důležitý je moment odstranění stopek z hroznů, protože ty vytvářejí hořkost a nežádoucí vůni, na rozdíl od například grapy, tady směs pro fermentaci neobsahuje stopky a pecičky se nesmějí příliš rozdrtit. Směs (kaše) se nechá cca 20 dnů fermentovat a potom se destiluje. Jakost vyrobeného vinného destilátu je dále závislá na použitém destilačním zařízení, jakož i na pečlivosti postupu při destilaci. Destilací se získává rakije (vínovice), která musí minimálně 1 rok odležet v nerezových tancích. Samozřejmě existuje možnost odležení v dřevěných dubových sudech cca 2 roky, kdy destilát získá charakteristickou zlatavou barvu se specifickou vůní dřeva a je jemnější chuti (Stara Loza MEDITERANO, kterou do prodeje připravujeme).

Takto připravený vinný destilát se u nás nazývá brandy, ojediněle též vínovice.

Vínovice, stojí v Česku ve srovnání s ostatními lihovinami v pozadí zájmu. Hrozny se zde pěstují převážně na víno a pro výrobu pálenek je zde dostatek ostatního ovoce. Velcí výrobci se této produkci vyhýbají a jen pár opravdových fajnšmekrů si v pěstitelských pálenicích nechá vypálit víno na vínovici. Pro vaši informaci: z cca 100 kg vinného rmutu  se může získat cca 20 litrů lózy (vínovice, rakije).

Budeme rádi,  pokud naší Lozovaču Mediterano vyzkoušíte a chladné dny podzimu si tím zpříjemníte.

Přeji Vám příjemný a pohodový podzim.

Houdková S., obchodní ředitelka, Croatia trade Praha s.r.o.

Vážení a milí zákazníci,

dovolte mi,  abych pokračovala v představování našich ovocných destilátů, které patří kvalitou mezi špičku u nás dostupných výrobků v této kategorii.

Dnes bych se chtěla věnovat pozornost naší nejluxusnější ovocné pálence (rakiji), a to je pálenka z meruněk, meruňkovice.

Jsme rádi, že se dostává do podvědomí lidí a stává se z ní žádaný druh ovocného destilátu. A bylo již na čase.

Firma Prijedorčanka AD, která je výrobcem tohoto delikátního destilátu, vykupuje meruňky v jejich nejlepší zralosti a kvalitě.

Tato ušlechtilá pálenka je vyrobena z vybraných, úplně zralých meruněk. Specifickým sledováním fermentace (kvas se nesmí nechat přestárnout) a způsobem zpracování (oddělením pecky a slupky) je zachována vůně i chuť tohoto destilátu. Zvláště oddělení pecek je důležité, kdy nesmí dojít k jejich rozdrcení, aby pálenka neměla hořkomandlovou chuť, což je považováno za chybu pálenky. Právě z důvodů specifické výroby tohoto destilátu, výběrem z těch nejlepších plodů meruněk a originální recepturou je tato meruňkovice řazena mezi nejkvalitnější pálenky (rakije).

Vyzkoušejte i Vy, že se  jedná o výjimečný zážitek a nemusíte tuto pálenku podávat jen při těch nejslavnostnějších příležitostech jako jsou svatba, křtiny, promoce apod., můžete si s pravou meruňkovicí užít i obyčejný den.

Na  zdraví!

S.Houdková

Croatia trade Praha s.r.o.

Jarní nabídka

Vážení a milí zákazníci,

dovolujeme si Vám co nejvýhodněji nabídnout nejlepší chorvatský sýr té nejvyšší kvality: PAŠKI SIR , stařený  18 měsíců.

Co je vlastně Pažský sýr? Je to tvrdý ovčí sýr, delikátní chutě a vůně. Tento sýr je nejceněnějším chorvatským sýrem se zeměpisným původem, vyráběným z mléka pažských ovcí. Zvláštnost a jedinečnost tohoto sýra pochází ze samotného ostrova PAG, z jeho jedinečné a vzácné vegetace, skládající se z aromatických bylin (šalvěj, smil apod.) a slanosti, kterou v zimním období přinesou bouře od moře až na ostrovní vegetaci, kterou pažské ovce spásají.

Pažský sýr je pravidelně odměňován na WORLD CHEESE AWARDS v Birmighamu zlatými a stříbrnými medailemi.

Patří mezi 50 nejlepších sýrů na světě.

Existuje mladý a starý Pažský sýr. Mladý sýr zraje do 365 dnů a starší zraje více jak 365 dnů.

Starý Pažský sýr, který vám nabízíme, má tmavší okrově žlutou barvu, v chuti je pikantní, mírně nasládlý a velmi delikátní. Jeho konzumace je vysokým gurmánským zážitkem, přičemž se může podávat s tradičním dalmátským pršutem, slavonským kulenem nebo dalšími kvalitními uzeninami, případně jen tak samotný, se sklenkou dobrého červeného vína…

K dispozici máme balení po cca 200 gramech.

Cena jednoho balení záleží na jeho hmotnosti,  ale pohybuje se kolem 150 Kč.

Croatia trade Praha s.r.o.

Vážení zákazníci.

Jak jste si asi všimli, již několik let prodáváme ovocné destiláty od výrobce  Prijedorčanka AD, Prijedor, z Bosny a Hercegoviny, kterého pro Česko a Slovensko výhradně zastupujeme. Rádi bychom vám výrobce podrobněji představili a zároveň jsme se rozhodli, že vám postupně budeme představovat jednotlivé ovocné destiláty, které prodáváme a které jsou jedinečné svojí kvalitou a originalitou.

Město Prijedor, kde firma sídlí, se nachází cca 140 km jihovýchodně od Zagrebu, blízko chorvatsko-  bosensko-hercegovské hranice.

Prijedorčanka Prijedor jako výrobce ovocných destilátů patří k nejvýznamnějším a největším na Balkáně. Byla založena v roce 1972. Firma se specializuje na výrobu ovocných koncentrátů, hluboké zmrazování ovoce, na destilaci a plnění ovocných destilátů do spotřebitelského balení.

Vlastní své ovocné sady o rozloze cca 800 ha. Doplňkově nakupuje surovinu v menším množství od soukromých pěstitelů a to pouze ve vysoké kvalitě ovoce. Nejvíce vyrábí ovocných destilátů ze švestek, hrušek, meruněk, jablek, dále pak malin, višní, kdoulí, mirabelek, dřínu, jalovce a bezu.

Ovocné destiláty, které vyrábí, jsou získávány alkoholovou fermentací z čerstvého vypeckovaného či nepeckového ovoce a následnou destilací. Při jeho výrobě nejsou použity žádné jiné suroviny.

Prijedorčanka AD mimo jiné splňuje podmínky pro vydání Certifikátu Koscher, jehož je držitelem pro každý rok své výroby.

Snad jen taková zajímavost, o velikosti a kapacitách tohoto výrobce svědčí údaj, že může provést  destilaci 80 tun kvasu za 24 hodin. Kapacita fermentoru je 1 800 t v jednom cyklu a kapacita pasírovacího stroje je 2 x 5 tun čerstvého ovoce.

V poslední době přichází nebo se vrací, jak chcete, do módy džin,  tak VÁM PŘEDSTAVÍME NÁŠ jalovcový destilát jako první v řadě a sami se pak rozhodněte, zda stojí za to jej ochutnat.

Tento aromatický destilát je velmi ceněn jak na mezinárodních trzích, tak i na trzích celého Balkánu.

A teď nám dovolte, abychom vás seznámili s technologií výroby, abyste měli představu, jak se vlastně takový jalovcový destilát v Prijedorčanka AD vyrábí.


Destilát z jalovčinek (juniperus communis)

Jalovcový destilát se vyrábí fermentací předem propasírovaných plodů jalovce a švestky a macerováním aromatických částí jalovčinek. Při pasírování se odděluje slupka, pecka a jádřinec. Potom se plody zdrobní do kašovité konzistence. Pomleté plody jalovce se potom přidají do kaše ze švestek, přičemž fermentace cukru ze švestek a jalovčinek probíhá současně.

Při této příležitosti se lépe a více uvolňují aromatické látky, které destilací přecházejí do destilátu.

Plody jalovčinek se sbírají v době vrcholné technologické zralosti. Vzhledem k tomu, že plody jalovce a švestek nedozrávají současně, je potřeba nasbírané zralé jalovčinky nejdříve pečlivě a dobře usušit a dobře uskladnit pro další zpracování na destilát společně se švestkami. Fermentace kaše se provádí spontánně v nerezových cisternách.

Po skončení fermentace se provádí destilace na kontinuální koloně.

Vůně je plná, intenzivní, velmi jemná s aromatickou vůní po jalovčinkách. V chuti je přítomna zaoblenost, pitelnost a harmoničnost a diskrétní oblíbená hořkost.

Doporučujeme servírovat při pokojové teplotě jako aperitiv. Výborně se hodí k předkrmům silné a slanější chuti, ale také se velmi dobře hodí k pečeným zákuskům po jídle.

Milí zákazníci,

před několika týdny jsme přivezli další nová vína z Chorvatska, abychom rozšířili naší nabídku před nastávajícím vánočním časem. Pro ty, kteří nakupují pravidelně, to bude určitě příjemné doplnění našeho sortimentu a ti, kdo ještě váhají, se tak možná rozhodnou k nákupu. Rádi vám tato vína podrobněji představíme.

Malvazija Unica - 2010

14,1 % vol. alc.

Sklepy: Vinařství Kabola d.o.o.

Vinařská oblast: Istrie, Chorvatsko


Malvazija UNICA je bílé suché víno, vyrobené z hroznů odrůdy istarská malvazie, která se pěstuje ve vnitrozemí Istrie v půdě bohaté na jílové minerály, což se bohatě zrcadlí v chuti vína. Po maceraci  víno leží v dubových sudech cca 12 měsíců a tím získává svojí plnost a  trvanlivost. Víno má zlatou barvu, zvýrazněné je čerstvé ovocné aroma s květinovou vůní akátu a vanilky. Výjímečná je vyváženost plného těla vína, alkoholu a svěžesti. Chuť je harmonická a silná.

Jedná se o výjimečné víno vysoké kvality, které se ideálně hodí ke štědrovečerní večeři a k dalším svátečním dnům.

Doporučuje se podávat k mořské rybě, škeblím, kalamárům, těstovinám, k pokrmům z bílého masa a lanýžům. Doporučujeme jej před podáním vychladit na 12 °C.

Toto víno je označeno jako EKO výrobek z ekologického zemědělství.


Sauvignon Daruvar - 2013

12,0 % vol. alc.

Sklepy: Vinařství Daruvar

Vinařská oblast: střední Slavonie, Chorvatsko


Jsme rádi, že vám po několika letech můžeme opět nabídnou odrůdu sauvignon z Chorvatska, i když tu najdete v nabídkách vinařství po celém světě.

Chorvatský Sauvignon Daruvar je jedním z nejoceňovanějších chorvatských vín v mezinárodních soutěžích.

Jedná se o víno vysoké kvality, charakteristické jemným propleteným aroma bezu s exotickým ovocem. V chuti je měkké a plné. Chuť vynikne zvláště při spojení s kozím sýrem, dobře vyzrálým sýrem z kravského mléka, ke kachní nebo husí paštice, mořským rybám, k bílému masu a telecímu masu. Můžete například podávat ke smaženému řízku.

 


Dingač Skaramuča - 2012

14,5 % vol. alc.

Sklepy: Vinařství Dingač-Skaramuča, Potomje, Chorvatsko .

 

Dingač je nejlepší a nejznámější chorvatské suché červené víno vyrobené z hroznů odrůdy plavac malý na poloostrově Pelješac. V podmínkách mediteránního podnebí s krátkými a mírnými zimami, dlouhými a teplými léty plnými slunce, vznikla vína, která vynikají ideálním poměrem alkoholu, kyselin, minerálnosti, taninů, barvy, proteinů a vitamínů.

Toto víno má tmavě rubínově-červenou barvu, krystalické čistoty, v chuti je vyvážené a plné. Aroma nabízí tóny třešní, kávy, vanilky a lanýžů s náznaky vůně dalmatských bylin.

Doporučujeme podávat vychlazené na 18 °C, před servírováním nechat chvíli víno „vydýchat“. Podává se k vyzrálým sýrům, pečené nebo grilované rybě, sušené šunce, steakům a dušenému či pečenému masu. Ideální je ke zvěřině.

Dingač Skaramuča získal bronzovou medaili na největším americkém veletrhu  vína v San Francisku. Toto ocenění víno získalo v konkurenci 4 500 druhů vín z celého světa.


Naši milí zákazníci,

abychom Vám zjednodušili rozhodování ohledně výběru vánočních dárků pro své nejbližší, kamarády, kolegy , ale i pro vás samotné, přicházíme s atraktivní nabídkou cen za naše pravé ovocné destiláty, ovocné likéry nebo výborné bylinné likéry.
Posuďte sami a pusťte se do objednávky, myslíme si , že se to vyplatí!

Příjemný předvánoční čas vám přeje,

Croatia trade Praha s.r.o

Praha 16.11.2015


 

 

Rádi Vás uvidíme při nákupech v naší firmě nebo Vám rádi zašleme zboží na objednávku přímo k Vám domů.

Máme nového smluvního partnera na zasílání vín a destilátů (ale i ostatního zboží), firmu MESSENGER, která vám zboží dodá rychleji, efektivněji a bez reklamací na poškození, za výhodnou cenu.

Vážení a milí zákazníci,

s radostí Vám oznamujeme, že opět můžete začít nakupovat vaše oblíbené delikatesy z Chorvatska a zpříjemnit si tak jimi podzimní večery. Přivezli jsme pro Vás PRŠUT, PANCETU A BUDŽOLU přímo ze srdce Dalmácie a KULEN ze Slavonie.

K tomu samozřejmě nesmí chybět dobrý sýr, takže rovnou ten chorvatský nejlepší PAŽSKÝ SÝR nebo PRAMENKO přímo z ostrova PAG.

Snažili jsme se také rozšířit naší nabídku vín a to hned o několik druhů a můžeme Vám nabídnout:

červené víno DINGAČ z poloostrova Pelješac z vinařství SKARAMUČA, bílé víno SAUVIGNON z vinařství Daruvar, střední Slavonie, bílé víno MALVAZIJA z Istrie z vinařství VIVODA Rovinj, bílé víno Malvazija UNICA z Istrie z vinařství KABOLA, Buje. Toto víno je označeno jako EKO výrobek z ekologického zemědělství.


Vážení zákazníci,

Hned začátkem tohoto roku máme pro vás novinku, která určitě udělá dobře vaším chuťovým buňkám. Dovezli jsme vynikající pršut, budjolu a pancetu z Dalmácie. Jedná se o výrobky přírodně fermentované formou sušení a nasolení. Pršut je z vepřové kýty, budjola je z vepřové krkovice a panceta je z vepřového boku. Všechny jsou vyuzené a následně sušené. Pršut se suší minimálně 12 měsíců.

Tyto speciality jsou vyrobeny z nejkvalitnějších kusů masa, mají charakteristickou vůni a chuť.

Jsme přesvědčeni, že budete spokojeni a že vás chuťový zážitek, např. i v kombinaci se sýry z ostrova Pag a dobrým dalmatským červeným vínem, nadchne.

Vážení zákazníci,

rádi bychom Vám představili náš nový výrobek, který jsme začali dovážet z poloostrova Pelješac z vesničky Kuna Pelješka, kde možná někteří z vás byli, protože Pelješac často navštěvujete. Prošek nakupujeme z vinařství Pelješki vinogradar pana Palihniće.

Tento vynikající Prošek -  sladké , přírodní , dezertní víno vyrábí rodina Palihnić již od začátku 19. století. Výroba Prošku má v Chorvatsku zvláště ve střední a jižní Dalmácii dlouhou tradici.

Vždyt‘ už od pradávna je v Dalmácii zvykem, že se k posílení organismu nalačno vypije žloutek čerstvého vejce dobře promícháný s cukrem a přidá se půl skleničky Prošku. Legenda říká, že již římský císař Dioklecián Proška rád popíjel když v roce 305 n.l. opustil trůn a přestěhoval se do svého překrásného Diokleciánského paláce ve Splitu.

Chtěli byste ochutnat něco jiného, výjimečného a nejen klasiku ze střední a jižní Dalmácie - odrůdu plavac malý? Pak zvolte odrůdu SYRAH.

Korlat Syrah 0,75 l, 14,5 % vol. alc., ročník 2010 je vysoce kvalitní červené víno vyrobené z hroznů odrůdy Syrah z korlatských kamenitých vinic. Víno má tmavě červenou růžovou barvu, je silné bohaté struktury. Aroma je plné vůně lesního ovoce, zvláště ostružin a tmavých rozinek. Silnou osobnost a komplexnost dodává vínu ještě aroma kávy, tmavé čokolády a diskrétní vůně tabáku, která je důsledkem jemného uležení vína v dubových sudech. Doporučujeme podávat vychlazené na 17-18 °C k sýrům, biftekům a pečenému masu.

Sklepy: Vinařství Benkovac d.d., Badel 1862, Zagreb, ChorvatskoLedové víno – Tramín, ročník 2003 z vinařství KUTJEVO.

Toto víno si vám dovolujeme nabídnout jako tip na atraktivní a hodnotný dárek pro vaše blízké, přátele nebo obchodní partnery, protože se jedná opravdu o klenot v kategorii ledového vína!

Rok 2003 byl jedinečným z pohledu ideálního souladu počasí během celého roku, které se ve světě málokdy objeví. Slunečné a suché léto, mírný slunečný podzim a zima s málo sněhem a nízkými teplotami, umožnilo ideální dozrání hroznů pro toto víno. Výsledkem je velmi bohaté víno ve vůni a chuti, jedinečné a nedostižné jemnosti...

Dárek pro zahřátí

Pravá přírodní rakije z hrušky Williams v dárkovém balení

Celou řadu ovocných destilátů, které jsme pro vás nedávno začali dovážet od firmy Prijedorčanka AD, jsme  "oblékli" do českých etiket. Nechte se inspirovat pro krásný dárek k blížícím se vánočním svátkům.

TERRA ROSSA 2012 12,7 % vol.

Červené suché víno z Istrie.

Vinařství : Agrolaguna d.d., Poreč

Nová chuť ISTRIE!!!

Na úrodném istrijském poloostrově, kde má pěstování vinné révy velmi dlouhou tradici, se nejlepší červená vína pěstují v typické červené istrijské půdě. Tři sladěné odrůdy vinné révy dávají vzniknout vynikajícímu vínu TERRA ROSSA.

Odrůda Teran přináší svěžest a nezpochybnitelný istrijský podpis, Borgonja zajišťuje minerálnost a květnatost a Merlot nabízí svou ovocnost a lehkost.

Víno má sytě rubínově červenou barvu, zaoblenou, plnou chuť, je svěží s měkkou strukturou.

Toto plné a lehké víno je vděčným průvodcem dobrého jídla a dobré společnosti pro každý den.

MALVAZIJA

Přivezli jsme pro Vás ze zeleného istrijského poloostrova s červenou a bílou půdou bílé víno ze základní řady MALVAZIJA, z exkluzivní řady MALVAZIJA FESTIGIA, a červené víno TERAN, tak typické pro tuto oblast. Pobřeží je pokryto borovicemi a svahy malebnými vinicemi. Jedná se o nejzelenější část chorvatského pobřeží.

Tato tři  vína jsme dovezli z porečského  vinařství AGROLAGUNA, které vlastní cca 1200 hektarů ploch, z nichž většina je osázena vinnou révou, a z toho cca  250 hektarů je osázeno 65 tisíci olivovníky.

Malvazija se stala symbolem znovuzrozené slávy vinařství na Istrii. Správnou a příkladnou péčí o tuto odrůdu se dosáhlo velice dobré kvality a tím i atraktivního vína, oceňovaného i mezinárodními odborníky...

NOVÉ DESTILÁTY PRO VÁS! S radostí Vám oznamujeme, že Vám můžeme nabídnout novinky  v oblasti vín a destilátů od největšího balkánského výrobce těchto destilátů, firmy Prijedorčanka AD, kterou již několik let výhradně zastupujeme pro ČR a SR. Výrobce se specializuje jen na výrobu pravých ovocných destilátů. Máte tak možnost vybrat si z široké nabídky specialit jako je destilát dřínový, bezový, kdoulový, jalovcový a v neposlední řadě pravý ovocný destilát z malin! Samozřejmostí je slivovice, meruňkovice a hruškovice z hrušek William´s.

MOŘSKÝ VALOMET - máme pro Vás pár prvních lahví z mořského dna!

Pro obdivovatele krásných šumivých vín nabízíme světový unikát! Podmořské "šampaňské" - to, co nabízí Francie z kraje Champagne, nabízí Chorvatsko z Vrbniku! Více zde, v detailu produktu. Víno zraje v lahvích, místo ve sklepích, na mořském dně Jadranu, v hloubce 30 m, kde je po celý rok konstatní teplota  12 oC. Podmínky pro frementaci jsou vynikající ....

Rose Benkovac

Víno je vyrobeno z hroznů odrůdy granache noir z vinic Benkovac - Stankovci ve střední Dalmacii.

Má diskrétní aroma ovocné chuti jahod a malin. Víno je svěží, elegantní a harmonické. Doporučujeme podávat vychlazené na 10 - 12°C k lehkým pokrmům...

Nejlepší chorvatské červené víno? DINGAČ, ročník 2008.

Informace jsme čerpali z chorvatského časopisu Dizajn z kapitoly „ENODROM", kde se o uvedeném víně zmiňuje nejlepší sommelierka v Chorvatsku, paní Daniela Kramarić, která je zároveň ředitelkou restaurace „Plavi Podrum" ve Volosku.

PRÁVĚ JSME DOVEZLI: MARASCHINO

Tradiční chorvatská receptura ze XVI.století.

Vážení a milí zákazníci,

s velkou  radostí si Vám dovolujeme oznámit, že vynikající, světově proslulý višňový likér MARASCHINO je zpět v České republice.

Společně s výrobcem tohoto proslulého višňového likéru MARASCHINO, Maraskou Zadar, jsme se dohodli na prodeji a na našem výhradním zastoupení prodeje tohoto likéru v České republice.

Maraschino začali již v 16.století vyrábět mniši dominikánského kláštera a primárně sloužil jako lék.

Později se maraschino stalo jedním z nejznámějších zadarských a  chorvatských výrobků a který přetrval do současné doby jako výjimečný likér, vyráběný z autochtonní dalmátské odrůdy višně marasky. Výroba likéru Maraschino, kterému se z počátku říkalo „Rosolj“ z latinského ros solis, v překladu sluneční rosa), kterou započali mniši v dominikánském klášteře, se postupně šířila výrobou v domácnostech, později v městských kavárnách jednoduchým a primitivním způsobem v souladu s možnostmi té doby. Tato výroba nemohla stačit poptávce po tomto likéru, který se velmi zakrátko stal dominantním a velice známým výrobkem města Zadaru, hlavním městě Dalmácie. Ve 30. letech 18. století zadarská výroba pokročila a přerostla v manufakturní výrobu. V té době se výrobou zabývalo několik rodin: Rotto, Moja, Smirich, Arvatin, Mrvatin, Manfrin a Brini, někteří z nich byli chemici a teprve potom se z nich stali výrobci likéru....

 

 

0,70 ltr   1,00 ltr


Ročníky vín na vyobrazených fotografiích jsou pouze ilustrativní.

 

OWE5O