logo    Československé sklo  Czechoslovakian Glass  Mistři českého skla - Czech Glass Masters 

Obsah


»
Dopis do Ameriky

Dnes ráno jsem musel napsat velmi smutný mail Liz Smithové do Ameriky.
Liz mě oslovila na jakémsi sklářském debatním serveru s žádostí, jestli bych jí nemohl zjistit něco více o panu Rudolfu Jurniklovi.  

Její dědeček Jeremy-Jan Jurnikl pocházel z Frýdku a Liz se domnívá, že jeden z jeho bratrů byl otcem Rudolfa Jurnikla.  Její doměnku posiluje i to, že v celém svém rozsáhlém příbuzenstvu nachází umělecké sklony a lásku ke sklu. Pokoušela se neúspěšně Rudolfa vyhledat za své návštěvy v Praze v roce 1991, na facebooku našla nějakého prabratrance, ale narazila na jazykovou bariéru.

Liz psala velmi otevřeně o své rodině a jejich rozsáhlých krajanských aktivitách, poslala mi fotky celého svého příbuzenstva z oslavy spojené s pojídáním krocanů, je patrné že se velmi intenzivně snaží najít své kořeny ve staré vlasti svého dědečka.

Psal jsem jí o skle pana Jurnikla a poslal fotky které mám, ale také jsem ji informoval o jeho špatném zdravotním stavu, kvůli kterému ho právě teď nechci obtěžovat. Naše korespondence skončila přáním všeho nej do Nového roku a slíbil jsem, že jak bude možné pana Jurnikla kontaktovat, udělám to, a pozeptám se na amerického strýčka Jeremy-Jana a neví a znovu napíšu.

 Další slib, který už nikdy nebudu schopen splnit.

 Liz jsem musel napsat, že pan Rudolf Jurnikl nás bohužel před deseti dny opustil.

Jindřich Pařík 28.2. 2010

Více o panu Jurniklovi je v rubrice „Výročí“ které měl nedávno.

Rudolf Jurnikl v Glasrevue 1965/10 (německy)
Rudolf Jurnikl in Czechoslovak Glass review 1965/10 (in German) 
http://picasaweb.google.cz/Jindra8526/JurniklGlasrevue196510?authkey=Gv1sRgCPi7iYu1h_Xu3wE#/

 


Rudolf Jurnikl  (1928 - 2010)


NÁZORY A DOTAZY NÁVŠTĚVNÍKŮ

MmI1Y